Dziś jest: Niedziela 20 września 2020, imieniny: Filipiny i Eustachego

Baśniowe czwartki w bibliotece w Dzwonowie

2014-10-14 11:05:03

Czytanie dzieciom wpływa bardzo korzystnie na rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, pogłębia wiedzę,  pomaga w nauce, rozwija wrażliwość moralną, wycisza, wzmacnia poczucie własnej wartości. O taki rozwój swoich wychowanków zadbały nauczycielki wychowania przedszkolnego w Dzwonowie - Danuta Rdzeń, Wioleta Arendacz, Andżelika Daniel i Iwona Wiśniewska. Dlatego panie w każdy czwartek  przychodzą z przedszkolakami do filialnej biblioteki w Dzwonowie gdzie po wakacyjnej przerwie rozpoczęło się czytanie bajek dla dzieci.

Ostatnio maluszki grzecznie wysłuchały bajki pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu” i podziwiały zawarte w niej ilustracje. Następnie przedszkolaki osobiście sprawdzały czy można wyczuć maleńkie ziarnko grochu przez stos poduszek. To było ciekawe doświadczenie, które bardzo rozbawiło dzieci. Niestety nikomu nie udało się wyczuć  ziarenka grochu. Okazało się, że wśród dziewczynek nie ma prawdziwych księżniczek i żaden chłopiec nie jest prawdziwym księciem.  Nikt się tym faktem nie zmartwił, ponieważ bibliotekarka wyjaśniła przedszkolakom, że księżniczki, które potrafią przez stos poduszek wyczuć ziarnko grochu, oczywiście istnieją, ale tylko w bajkach. W nagrodę każdy młody słuchacz otrzymał kolorowankę z rysunkiem księżniczki, by mógł osobiście ubarwić bajkową postać.

Na koniec dzieci obejrzały wystawę pt. ,,Malownicze Dzwonowo”, składającą się z prac osób niepełnosprawnych. Przedszkolakom bardzo się ona spodobała. Dzieci zachwycały się talentem osób niepełnosprawnych. Dla maluchów była to bardzo ważna lekcja uświadamiająca im, jak wiele potrafią niepełnosprawni.

 Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia