Dziś jest: Czwartek 04 czerwca 2020, imieniny: Karola i Franciszka

V Powiatowy Tydzień Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia

2009-06-05 12:50:48

          „Profilaktyka – Twoja recepta na zdrowie” – to hasło, jakie przyświecało obchodom V Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem, trwającym w dniach 19–29 maja 2009 r. w powiecie stargardzkim pod patronatem Starosty Stargardzkiego Waldemara Gila.
          Tradycją stało się już, że do obchodów, mając na uwadze zdrowie i szerzenie akcji profilaktycznych wśród swoich mieszkańców, przystąpiła także gmina Marianowo.
          W dniu 27 maja, 67 kobiet traktując poważnie swoje zdrowie, skorzystało z okazji i poddało się badaniom mammograficznym. Uczniowie gimnazjum i szóstoklasiści wysłuchali dwóch prelekcji przedstawionych przez lek. Józefa Janowskiego i Ewelinę Soczewską przedst. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie Szczecińskim: w Publicznym Gimnazjum w Marianowie – „Nikotynizm” (chłopcy), a w Szkole Podstawowej w Marianowie – „Moja pierwsza wizyta u ginekologa” (dziewczynki).
          O godzinie 16.00 w świetlicy w Gogolewie mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w prelekcji – „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Do akcji czynnie włączyły się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gogolewa, Sulina i Dzwonowa przygotowując pokaz połączony z degustacją zdrowej żywności, za co zostały nagrodzone upominkami w formie namiotów wystawowych oraz termosów.
          W trakcie prelekcji przeprowadzono kilkadziesiąt pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy i cholesterolu we krwi.
          Organizatorzy obchodów pragną złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w ich organizację, a przede wszystkim prelegentom: E. Soczewskiej, lek. J. Janowskiemu i lek. A. Kalinowskiemu.
- Elżbieta Rink wójt gminy – w imieniu władz samorządowych naszej gminy dziękuję dyrektorom, nauczycielom i uczniom gminnych szkół oraz Beacie Wojtali, Jolancie Zygadło i Wiesławie Przygodzie za wzorowe przygotowanie, koordynowanie i realizację projektu w gminie oraz wszystkim aktywnym uczestnikom (głównie uczestniczkom) V Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia na terenie naszej gminy. 
 
                                                                                                                     
Magdalena Sałata
 Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia