Dziś jest: Poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja i Bogusza

INFORMACJA o pracy Wójta Gminy Marianowo od ostatniej sesji

2007-05-21 23:35:05

I N F O R M A C J A
o pracy Wójta Gminy Marianowo od ostatniej sesji Rady Gminy w Marianowie
w dniu 29.03. 2007 r.

Od ostatniej sesji Rady Gminy w Marianowie w dniu 29 marca 2007 r. Wójt Gminy zarządzała bieżącymi sprawami Gminy, wynikającymi z ustawy z dnia 8 marca 1990 r.  o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.) oraz przepisów szczególnych,  a w szczególności:

1)    Podpisałam umowę z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej o udziale Gminy Marianowo w programie wsparcia nauki języka angielskiego dla młodzieży szkół gimnazjalnych (uczniów klas III, w roku szkolnym 2007/2008), pragnących kontynuować naukę w ponadgimnazjalnych szkołach ogólnokształcących. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich.

2)    5 kwietnia uczestniczyłam w spotkaniu Wielkanocnym zorganizowanym przez Zarząd Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo i Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. Serdecznie dziękuję i gratuluję organizatorom uroczystości.

3)    Trwa remont posterunku policji w Marianowie, finansowany ze środków i darowizn wielu przedsiębiorców z terenu Gminy Marianowo, w ramach zbiórki zorganizowanej przez Pana Mariusza Manikowskiego, kierownika Posterunku Policji w Dobrzanach. Składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. W pracach remontowych, w ramach terapii zajęciowej, biorą udział uczestnicy WTZ pod kierunkiem terapeuty Pana Krzysztofa Kasprzaka.

4)    W związku z realizacją projektu pt. „WIR na WSI” w ramach „Pilotażowego Programu Leader+”, przez LGD WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju Gmin Chociwel, Marianowo, Stargard Szczeciński, Suchań, uczestniczyłam w kilku spotkaniach Zarządu WIR-u, a w dniu 18 kwietnia w Barzkowicach odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, na którym omówiono harmonogram realizacji projektu. Obecnie Stowarzyszenie złożyło wniosek do PKO BP SA o kredyt umożliwiający uzyskanie płynności finansowej przez LGD, realizującej zadania wynikające z umowy. Kredyt w wysokości 350 000,00 zł w 80% uzyska gwarancję BGK, 20% jego wartości wraz z odsetkami będzie wymagało poręczenia gmin biorących udział w projekcie. Kredyt w wysokości 50 000,00 zł, który będzie uruchomiony w maju i czerwcu, osobistym majątkiem poręczają wójtowie i burmistrzowie gmin wchodzących w skład LGD.

5)    Aktualnie w Sołectwach Gminy trwają Zebrania Sprawozdawczo-Wyborcze. W pięciu Sołectwach wybrano Sołtysów i Radę Sołecką na okres kadencji 2006-2010:
•    17.04. w Gogolewie – Sołtys: Jerzy Purgał, Rada Sołecka: Maja Drożdż, Katarzyna Żarska i Mirosław Stanisławek
•    18.04. w Dalewie – Sołtys: Zdzisław Kamiński, Rada Sołecka: Aneta Kortus, Dominik Kulawiak i Wiesław Lubczyński
•    23.04. w Czarnkowie – Sołtys: Stanisław Łużyński, Rada Sołecka: Urszula Kasiak, Krystyna Kochelak, i Beata Kwarcińska
•    24.04. w Trąbkach – Sołtys: Marek Bujak, Rada Sołecka: Henryk Myszk, Kamil Przygoda i Lilla Jaszczołt
•    25.04. w Dzwonowie – Sołtys: Monika Pasierbek- Halko Pani Rada Sołecka: Adrianna Bajan, Danuta Bednarek i Zygmunt Szrenfer
Składam serdeczne podziękowania za współpracę za okres kadencji 2002-2006 ustępującym Radom Sołeckim i ich Przewodniczącym: Panom Józefowi Kortusowi, Zdzisławowi Kulawiakowi, Stanisławowi Bujakowi i Wiesławowi Baraniakowi. Szczegółowe sprawozdanie ze wszystkich zebrań, wraz ze zgłaszanymi wnioskami mieszkańców przedstawię na kolejnej sesji RG w Marianowie.

6)    W marcu i kwietniu w świetlicy wiejskiej w Dzwonowie przeprowadzono prace remontowe, zorganizowane przez Prezesa Jednostki OSP Dzwonowo dh Stanisława Szurygę. Za pomoc w malowaniu pomieszczeń świetlicy dziękuję Panom Michałowi Jamrozikowi, Mikołajowi Ruszczakowi, Mateuszowi Morawskiemu, Bartkowi Bajanowi i Adamowi Kościelniakowi. 30 marca w świetlicy w Dzwonowie odbyło się spotkanie Zarządu Gminnego ZOSP RP, na którym w związku z rezygnacją  Komendanta dh Zbigniewa Mościckiego (OSP – Gogolewo), nowym Komendantem gminnym wybrano dh Józefa Sinkiewicza (OSP – Marianowo). Na spotkaniu omówiono również szczegóły związane z gminnymi obchodami „Święta Strażaka”, które w br. organizuje Zarząd Jednostki OSP w Dzwonowie przy współpracy z Zarządem Gminnym ZOSP RP, samorządem Gminy, KGW i Szkołą w Dzwonowie. Uroczystości odbędą się 6 maja.

7)    31 marca wzięłam udział w kiermaszu i spotkaniu Wielkanocnym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sulinie. Dziękuję wszystkim Paniom, zaangażowanym w trwające kilka tygodni przygotowanie wystawy świątecznych stroików, palm i pisanek, zorganizowanie kiermaszu i poczęstunku dla licznych gości. KGW w Sulinie i WTZ w Dzwonowie w dniu 1 kwietnia reprezentowali naszą Gminę w imprezie „Baba Wielkanocna” w Łobzie.

8)    W dniach 19-20 kwietnia w ramach projektu „Kobiety Przedsiębiorcze w Regionie Morza Bałtyckiego”, wspólnie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „YES Sydonia”, uczestniczyłam w międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Lęborku i w Łebie, podsumowującym realizację projektu „FEM”. W konferencji udział wzięły przedstawicielki Centrów Kobiet z Polski, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.

9)    10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Stargardzie Szczecińskim odbyło się spotkanie  wójtów i burmistrzów zorganizowane przez Członka Zarządu Powiatu Marka Stankiewicza z dyrektorką Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, w sprawie wypracowania zasad finansowania przez gminy kosztów doskonalenia zawodowego nauczycieli przez PODN.

10)    Podpisałam umowę ze Spółką Remondis, ustalając w drodze negocjacji nowe, niższe o ok. 25% koszty zbiórki odpadów segregowanych oraz wprowadzając dodatkowe pojemniki do zbiórki odpadów plastikowych typu PET w Marianowie, Dzwonowie, Sulinie, Gogolewie i Dalewie. Umowa obowiązywać będzie od 1 kwietnia do końca br. Finansowanie przez Gminę kosztów selektywnej zbiórki odpadów w latach kolejnych, uzależniam od decyzji Radnych Rady Gminy w Marianowie.

Opracowane zostały projekty uchwał, informacje i sprawozdania będące przedmiotem obrad VI sesji Rady Gminy w Marianowie.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia