Dziś jest: Poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja i Bogusza

Międzynarodowe Seminarium Projektu FEM

2007-05-30 07:38:06

Międzynarodowe Seminarium Projektu FEM

    Jaka jest rola kobiet w dzisiejszym świecie, czy kobieta jest nadal tylko matką i gospodynią domu, czy może być doskonałym menagerem w rozwijającej się firmie, kreatywnym właścicielem własnego biznesu? Jak w dzisiejszych czasach postrzegamy płeć piękną? Czy kobieta wciąż nie jest dyskryminowana i wciąż nie stoi dwa kroki za mężczyzną?  Na jakim etapie w Polsce, ale też w innych krajach UE są zmiany kulturowej tożsamości płci? Na te i na wiele innych tematów dyskutowano w dniach 19-21 kwietnia 2007 r. w Lęborku i Łebie na podsumowującym projekt FEM - Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych w rejonie Morza Bałtyckiego Międzynarodowym Seminarium pt. „Aktywne Kobiety Przyszłością Rozwijającej się Polski. W spotkaniu tym udział wzięło 8 pań z Gminy Marianowo - partnera projektu.
    Projekt FEM to współpraca 9 państw: Finlandia – lider projektu, Norwegia, Szwecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Rosja, Polska, trwająca już od 2004 roku. Celem projektu było utworzenie Centrów Aktywizacji Zawodowej Kobiet, organizowanie  spotkań i szkoleń dla kobiet. Tak też stało się Marianowie, utworzone zostało Centrum Kobiet Aktywnych, organizowano spotkania, pogadanki, szkolenia, powołano Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „YES Sydonia”.
Dziś jesteśmy już na etapie projektu podsumowań, refleksji i planów na przyszłość.
W seminarium wzięło udział wielu znakomitych prelegentów z Finlandii: Pani Kaisa – Leena Lintilä, Dyrektor ds. Rozwoju Regionalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Finlandii, Pani Annamari Asikainen – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Pani Leena Heiskala – Palvelupartio Oy; z Polski: Pani Aleksandra Koś – Doktorantka Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, Pani Wanda Stankiewicz z Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Pani Wanda Konieczna – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Pani Elżbieta Godderis- Zastępca Burmistrza Lęborka, Pani Mariola Motyl – Radna Rady Miejskiej w Lęborku. W spotkaniu uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Leszek Czarnobaj oraz Burmistrz Miasta Lębork Pan Witold Namyślak.
Z Gminy Marianowo w Międzynarodowym Seminarium udział wzięły: Wójt Gminy Marianowo Pani Elżbieta Rink, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Marianowie, Prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „YES Sydonia” Pani Wiesława Przygoda wraz z członkiniami Stowarzyszenia.
Drugi dzień konferencji miał miejsce w Łebie. Tam powitała przybyłych gości Pani Halina Klińska Burmistrz Miasta Łeby. Panie czynnie uczestniczyły w szkoleniu na temat prezentacji własnej przedsiębiorczości na stronach internetowych.
Panie miały możliwość zaprezentowania swoich wyrobów na targach przedsiębiorców, wziąć udział w wycieczce po mieście, zwiedzić lokalna bazę turystyczną, a przede wszystkim wymienić się  doświadczeniami i spostrzeżeniami z przedsiębiorczymi kobietami z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Finlandii, a nawet USA.


 Magdalena Sałata

 


Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia