Dziś jest: Sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny i Cypriana

Sprawozdanie z operacji: "Zioła w kuchni i naturalnej kosmetyce"

2018-06-27 10:06:18

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Europejski Fundusz Morski i Rybacki”, Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 – Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Zioła w kuchni i naturalnej kosmetyce – pod takim hasłem, w przepięknym miesiącu maju, mieszkanki gmin Stargard i Marianowo wzięły udział w warsztatach zielarskich zorganizowanych  przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Barzkowic „Samb-a”.

Zostały  one zrealizowane w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020, poddziałanie “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Celem operacji było zwiększenie wiedzy na temat znajomości ziół, zarówno uprawianych jak i pozyskiwanych ze środowiska naturalnego, wykorzystania ich w kuchni domowej, profilaktyce zdrowotnej oraz kosmetyce naturalnej. Osobą prowadzącą warsztaty była pani Anna Górczewska - Olejnicka. Posiada ona bardzo duże doświadczenie i wiedzę z zakresu zielarstwa, gdyż od 20 lat prowadzi gospodarstwo ekologiczne specjalizujące się w zielarstwie, posiada również edukacyjny ogród zielarski wpisany do krajowego rejestru edukacyjnych gospodarstw.

Przedsięwzięcie składało się z dwóch warsztatów i wyjazdu do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach, w którym również poszukiwano roślin służących do wyrobów kosmetyków i nadających się do wykorzystania w kuchni. Uczestnicy warsztatów wynieśli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale praktykowali sporządzając ziołowe oleje, octy, soki i kosmetyki. Ponadto każdy beneficjent otrzymał komplet sadzonek  ziół z hodowli pani Ani.

W przyszłości, dzięki wymianie, na pewno powiększy się kolekcja, jakże wyśmienicie pachnących ziół, które zagoszczą na stołach niejednego domostwa.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia