Dziś jest: Czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda i Teodora

Marianowska Droga Krzyżowa w kościele w Lassan

2018-06-28 14:19:29

W dniu 23 czerwca w Lassan dwudziestoosobowa grupa mieszkańców Marianowa wzięła udział w uroczystym otwarciu wystaw Marianowskiej Drogi Krzyżowej, obrazów Pana Profesora Andrzeja Tomczaka i Pana Tomasza Rzeszutka.

W dniu 7 czerwca Rada Gminy podjęła Uchwałę Nr XXXV/233/2018 w sprawie przystąpienia Gminy Marianowo do współpracy partnerskiej z Gminą Lassan, która podobną uchwałę podjęła 13 marca br. Uroczyste podpisanie umowy planowane jest w dniu 7 lipca w Lassan. Będzie to prawne usankcjonowanie istniejących kontaktów kulturalnych parafii w Marianowie i Stowarzyszenia Sydonia z parafią ewangelicką w Lassan. W ramach tej współpracy w dniach od 25 do 27 maja w Marianowie odbyły się polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne. Sześćdziesiąt najlepszych zdjęć, wybranych przez Pana Mirosława Coftę i Pana Bernda Riehm – prowadzących warsztaty, zostało zaprezentowanych podczas uroczystości jubileuszowych Gminy Marianowo w zespole poklasztornym w Marianowie oraz w kościele w Lassan, gdzie towarzyszą wystawom obrazów prezentowanym od 23 czerwca do 7 października w kościele w Lassan – Marianowska Droga Krzyżowa i dwie wystawy obrazów Pana prof. Andrzeja Tomczaka pt. Listy z prowincji i Moje intymne klimaty z Marianowa oraz w kościele w Bauer – wystawa obrazów Pana Tomasza Rzeszutka pt. Mój Chrystus.

         Podczas ceremonii otwarcia wystaw nagrodzeni zostali młodzi autorzy najciekawszych zdjęć – I miejsce Elly Mondry, II miejsce Maciej Okoń, III miejsce Sara Sophie Müller. Panowie Mirosław Cofta i Bernd Riehm przyznali również wyróżnienia Wioletcie Józefiak i Gabrieli Juszczak. Dziękuję opiekunkom – nauczycielkom Paniom Sylwii Kulawiak i Agnieszce Chełstowskiej, gratuluję zwycięzcom i dziękuję organizatorom oraz wszystkim uczestnikom polsko-niemieckich warsztatów fotograficznych.

         Uroczystość otwarcia wystaw, z wyjątkową oprawą muzyczną – Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego w wykonaniu Usedomer Kantatenchores, była ważnym wydarzeniem kulturalnym dla mieszkańców miasteczka Lassan i okolic, a dla Marianowa jest nobilitacją i znakomitą promocją. W imieniu władz samorządowych serdecznie dziękuję Panu Profesorowi Andrzejowi Tomczakowi Honorowemu Obywatelowi Gminy Marianowo i Księdzu Janowi Dziduchowi TChr za zorganizowanie wystaw obrazów – niezwykłych ambasadorów Marianowa w Niemczech. Dziękuję Pani Pastor Anne Plagens i Panu Burmistrzowi Fredowi Gransow za gościnę oraz wszystkim uczestnikom kulturalnej wyprawy do Partnerów w Lassan.

Elżbieta Rink

< Galeria zdjęć >Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia