Dziś jest: Środa 26 lutego 2020, imieniny: Mirosława i Aleksandra

"Kochajmy świat - śpiew chóralny promotorem sztuk wszelkich" 20.X.2018 r. godz. 12.00

2018-10-03 14:33:01

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Chór Kameralny Concertino ze Szczecina otrzymał dofinansowanie projektu, który nosi tytuł „Kochajmy świat – śpiew chóralny promotorem sztuk wszelkich” ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2018. Przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu w Szczecinie i w trzech gminach, w tym w Gminie Marianowo, koncertów Chóru Kameralnego Concertino połączonych z wystawą malarską i prezentacją poezji. Repertuar koncertu będzie obejmował pieśni ludowe i patriotyczne (w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości) oraz piosenki z polskiego i światowego nurtu rozrywkowego. Koncertowi, który odbędzie się 20 października o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Marianowie, będzie towarzyszyć poplenerowa wystawa malarzy amatorów, uczestników pleneru zorganizowanego przez Powiat Stargardzki i Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”. Po koncercie planujemy wspólne sadzenie Dębu na 100-lecie Niepodległości Polski. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie mieszkańców Gminy Marianowo, wszystkich Państwa Radnych oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Marianowie.

Koncerty muzyki chóralnej w wykonaniu Chóru Kameralnego Concertino pod dyrekcją Małgorzaty Kowalik działającego przy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. To muzyczna uczta z pełnymi werwy pieśniami ludowymi, nostalgicznymi pieśniami patriotycznymi ze znaną muzyką rozrywkową polską i zagraniczną, przeplatana recytacją poezji amatorskiej i profesjonalnej, bogato ilustrowana malarstwem i sztuką artystów amatorów.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik.

Informacja o chórze i dyrygentce:

Chór Kameralny CONCERTINO działa w Szczecinie od 1 października 2001 r. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym od początku jest dr Małgorzata Kowalik. Chór realizuje utwory z różnych epok o różnorodnym charakterze i stylistyce – począwszy od madrygałów i motetów przez większe formy cykliczne świeckie i religijne, pieśni ludowe i obce, a także utwory negro spirutal, pieśni i piosenki rozrywkowe.

Concertino działa aktywnie uczestnicząc w wielu imprezach i koncertach m.in.: Festiwal pieśni religijnej „Cecyliana” 2001 r., Festiwal Pieśni Ekumenicznej 2002 r., III Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie, Festiwal Pieśni Gospel 2003 r.

Zdobył I miejsce w Okręgowych eliminacjach konkursu Kolęd i Pastorałek i brał udział w ogólnopolskim finale tej imprezy w Będzinie. W 2005 r. zdobył brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Ołomuńcu w Czechach. W 2009 r. w Spychowie otrzymał Puchar za najlepsze wykonanie pieśni mazurskiej. W 2016 r. w XI Otwartym Międzynarodowym Turnieju Chórów o miecz Juranda w Spychowie Chór zdobył III miejsce.

Dokonał prawykonania w Szczecinie Messe de minuit M.A. Charpentiera. Wykonał Misa criolla A. Ramireza. Brał udział w wykonaniu Reqiem W. A. Mozarta. Koncertuje regularnie w Szczecinie i w województwie, wykonuje cykle koncertów kolędowych, pasyjnych i okolicznościowych.

Chór ma wspaniałe miejsce do prób jakim jest Książnica Pomorska oraz przychylnych honorowych patronów w osobach Dyrekcji i pracowników Książnicy.

W terminie od 10 października do 30 listopada 2017 r. chór realizował program pt. "Cantamus laudis - nieśmy radość potrzebującym". Był to cykl koncertów w szpitalach i hospicjum w Szczecinie.

Obecnie, w październiku 2018 roku, realizuje Projekt "Kochajmy świat - śpiew chóralny promotorem sztuk wszelkich" dofinansowany jest ze środków Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych” na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Dr Małgorzata Kowalik

Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Kameralnego Concertino. Absolwentka mistrza Jana Szyrockiego i Akademii Muzycznej w Poznaniu. Adiunkt w Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalizuje się w dziedzinie emisji głosu, prowadzi zajęcia emisji głosu. Doskonali także emisję głosu w wielu szczecińskich chórach i zespołach.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia