Dziś jest: Czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda i Teodora

Uroczyste przekazanie strażakom sprzętu ratującego życie

2018-10-12 15:32:59

W czerwcu Gmina Marianowo złożyła, w ogłoszonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości naborze, wniosek na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB).

24 lipca 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Gminą Marianowo. Dysponent Funduszu udzielił na realizację zadań dotacji celowej w wysokości 69 339,60 zł. Gmina Marianowo zapewniła wkład własny w wysokości 740,00 zł – 1% wartości zadań.

W dniu 11.10.2018 r. Wójt Gminy Marianowo Elżbieta Rink, na podstawie umów darowizny, uroczyście przekazała zakupiony sprzęt jednostkom OSP:

OSP: Marianowo, Gogolewo, Dzwonowo, Sulino.
Zestaw ratownictwa medycznego R1

 • torba R1 wraz z wyposażeniem,
 • nosze typu deska,
 • nosze typu deska.

OSP Marianowo
Zestaw ratownictwa technicznego:

 • rozpieracz ramieniowy z akcesoriami,
 • hydrauliczne nożyce do cięcia,
 • agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych o modelu pracy min. ATO,
 • zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5 m,
 • zabezpieczenie poduszek powietrznych kierowcy i pasażera,
 • osłona zabezpieczająca poszkodowanego,
 • zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie,
 • parawan do osłony miejsca wypadku,
 • oznakowanie terenu akcji.

Strażacy ochotnicy, są najczęściej pierwszymi ratownikami na miejscu wypadków i to od ich natychmiastowej pomocy zależy zdrowie i życie poszkodowanych. Otrzymany sprzęt, zakupiony dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, stawia przed strażakami nowe wymagania w zakresie doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Nowoczesne zestawy ratownictwa medycznego i technicznego poprawią warunki pracy strażaków, którzy w sytuacjach kryzysowych, ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie, będą mogli sprawniej i skuteczniej służyć mieszkańcom naszej Gminy.

Serdecznie dziękujemy radnym Rady Gminy Marianowo, prezesom i naczelnikom jednostek OSP oraz mł. bryg. mgr Sławomirowi Łagondzie zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej za udział w uroczystym przekazaniu sprzętu gminnym jednostkom OSP.

Aleksandra Lis

< GALERIA ZDJĘĆ >Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia