Dziś jest: Czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda i Teodora

Zebrania sprawozdawcze OSP z terenu Gminy Marianowo

2019-03-05 08:29:48

Na przełomie lutego i marca, zgodnie ze statutem OSP, odbywały się zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Marianowo. Podczas zebrań strażacy podsumowali miniony rok oraz przedstawili plany działania na kolejny. Ostatnie z cyklu zebranie odbyło się 1 marca br. o godz. 18:00 w budynku remizy, w Marianowie.

W każdym z 5 zebrań uczestniczyła Wójt Gminy Marianowo, Pani Danuta Ankutowicz oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie - Komendant Powiatowy st. bryg. mgr inż. Wojciech Siergiej lub Zastępca Komendanta Powiatowego mł. bryg. mgr Sławomir Łagonda. Ponadto w zebraniach brali udział goście zaproszeni, radni, sołtysi poszczególnych sołectw oraz pracownik Urzędu Gminy Marianowo odpowiedzialny za współpracę z jednostkami OSP - Aleksandra Lis.

Podczas każdego ze spotkań zarząd OSP podsumował działalność jednostki w roku 2018, w tym przedstawił sprawozdanie finansowe (m. in. z otrzymanych dotacji z MSWiA, Funduszu Sprawiedliwości, dotacji celowych z budżetu Gminy Marianowo i inne), oraz sprawozdanie z działalności operacyjnej (udział w działaniach ratowniczych, szkoleniach, ćwiczeniach ratowniczych). Następnie każda z jednostek przedstawiła plan działalności na rok 2019, planowane remonty, zakup sprzętu i umundurowania. Każdy z Zarządów jednostek OSP otrzymał jednogłośnie absolutorium. Funkcjonariusze PSP w Stargardzie w swoich wystąpieniach posumowali działalność jednostek podległych Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, przekazali informacje nt. planowanego dofinansowania z budżetu państwa w roku 2019 oraz podziękowali druhom za pracę na rzecz jednostek OSP i lokalnej społeczności w minionym roku.

- „Serdecznie dziękuję za liczne przybycie na zebrania sprawozdawcze radnym Gminy Marianowo, sołtysom, prezesom i naczelnikom poszczególnych jednostek OSP oraz przedstawicielom Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie, Komendantowi Powiatowemu st. bryg. mgr inż. Wojciechowi Siergiejowi, Zastępcy Komendanta Powiatowego mł. bryg. mgr Sławomirowi Łagodzie. W szczególności chciałabym podziękować wszystkim druhom z terenu gminy Marianowo za ofiarność, poświecenie oraz wzorową służbę na rzecz naszej, lokalnej, społeczności. Zawsze, kiedy jest potrzeba ratować mienie lub ludzkie życie, wiem że nasi strażacy, jak zwykle, staną na wysokości zadania, poświęcając swój czas aby nieść pomoc poszkodowanym i walczyć z żywiołem. Dziękuję, również za aktywne uczestnictwo w życiu naszej gminy, za pomoc podczas imprez, spotkań czy festynów, nie tylko sołeckich, ale także gminnych. Za każdym razem potwierdzacie opinię, że strażacy to służba ciesząca się dużym zaufaniem społecznym. I jest to opinia w pełni uzasadniona. Na druhach można polegać. Życzę, w 2019 roku, wszystkim strażakom szczęśliwych i udanych akcji (oby było ich jak najmniej) oraz tyle samo powrotów co wyjazdów” – powiedziała w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Marianowo Danuta Ankutowicz.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia