Dziś jest: Sobota 21 września 2019, imieniny: Hipolita i Mateusza

Wielki finał "Lekturiady 2019" w Książnicy Pomorskiej

2019-05-28 08:04:21

Wielki Finał Konkursu „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” wyłonił w dniu 22 maja zwycięzców. Wydarzenie adresowane do uczniów zachodniopomorskich szkół podstawowych odbyło się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Finaliści konkursu na piękne czytanie, mieli za zadanie zaprezentować swoje lektorskie umiejętności. Uczestnicy czytali „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewisa oraz „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, które zwyciężyły w szkolnym głosowaniu na najciekawszą lekturę. W pierwszym szkolnym etapie konkursu pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowali lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne i autorów. Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie, uczniowie głosowali na najciekawszą lekturę. W drugim etapie wyłoniono po jednym uczestniku konkursu, który reprezentował szkołę podczas Wielkiego Finału.

Zmagania uczestników Wielkiego Finału oceniało jury w składzie którego zasiadali m.in. organizatorzy konkursu: zachodniopomorski kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski.

Zwycięzcą konkursu oraz zdobywczynią Pucharu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty została Hanna Dziewulska z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Wyróżnieni także zostali: Klara Turczuk z Zespołu Szkół w Kołbaczu oraz Oskar Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie. Nagrodę specjalną prezesa Polskiego Radia Szczecin otrzymali: Oskar Duraj, Hanna Dziewulska oraz Laura Berkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie, którzy wezmą udział w nagraniu jednej z audycji Polskiego Radia.

Organizatorzy "Lekturiady" wybrali także najlepszą bibliotekę, która przygotowała najciekawszy program popularyzujący literaturę wśród dzieci i młodzieży w ramach konkursu. Nagrodę otrzymała Biblioteka Publiczna w Marianowie za wyróżniającą się współpracę z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Gogolewie. Szkołę  w Gogolewie  reprezentowała uczennica Amelia Kiełczewska finalistka szkolnego etapu wraz z nauczycielem  i bibliotekarzem  Panią Joanną Urbanowicz.

< GALERIA ZDJĘĆ >Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia