Dziś jest: Sobota 21 września 2019, imieniny: Hipolita i Mateusza

Dzień Dziecka w Lassan

2019-06-06 08:16:02

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2019 r. piętnastu uczniów z Gminy Marianowo wzięło udział w obchodach Dnia Dziecka w Lassan, zorganizowanych w ramach projektu partnerskiego Interreg.  Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzali miejscowość, kościół z wystawą zdjęć mieszkańców Lassan, port oraz przedszkole. Wieczorem miało miejsce spotkanie przy ognisku.

 1 czerwca od samego rana rozpoczął się dzień pełen atrakcji. Po śniadaniu uczestnicy zwiedzali szkołę w Lassan. Największe wrażenie wywarła pracownia techniczna, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonać prace polegające na obróbce drewna. Stowarzyszenia z Lassan zorganizowały dla dzieci, na terenie pięknego parku, konkurencje sprawnościowe i stanowiska warsztatowe, gdzie każdy samodzielnie wykonywał lampiony, malował drewniane serca, ekologiczne torebki, wyplatał totemy. Wszystkie te prace uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.

 Swój pokaz miała miejscowa Straż Pożarna. Dzieci mogły oglądać jak ratuje się osobę uwięzioną w samochodzie i profesjonalnie gasi pożar. Dodatkowymi atrakcjami były dmuchany zamek, karuzela i bandżi. Uczniowie z Lassan zaprezentowali się w układach tanecznych. Było również pyszne jedzenie i ciasto.

 Każdy uczestnik na koniec otrzymał pamiątkowy kubek, który będzie przypominał mu ten wspaniały pobyt. Dziękujemy partnerskiej Gminie Lassan za przygotowanie i zaproszenie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marianowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie na tak wspaniale przygotowaną imprezę.

< GALERIA ZDJĘĆ >Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia