Dziś jest: Środa 26 lutego 2020, imieniny: Mirosława i Aleksandra

WOŚP zagrała w Marianowie

2007-04-20 11:56:10

14 stycznia. Ta data znana jest nie tylko Polakom ale i ludziom na całym świecie. Tego dnia gra, nieprzerywalnie od 15 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gra by poruszyć serca ludzi, gra by zjednoczyć wszystkich w jednym wspólnym celu – pomocy dzieciom. Tegoroczna zbiórka zostanie po raz kolejny przeznaczona na ratowanie zdrowia i życia dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

W tym roku po raz pierwszy orkiestra zagrała w Marianowie. Sztab zorganizowano w Bibliotece Publicznej, na opiekuna mianowano Annę Leszczyńską. Główną inicjatorką i organizatorką całej imprezy była pani Elżbieta Rink – wójt gminy Marianowo. Ta impreza ma wiele dobrych stron. Nie tylko zbiera się pieniądze na jakże szczytne cele, ale sprawia że ludzie jednoczą się i pomagają ze wszystkich sił. Czują się potrzebniejsi i lepsi. Szczególnie w tym dniu angażuje się młodzież, aktywnie działająca w wolontariacie. Składam serdeczne podziękowania Annie Leszczyńskie i Kasi Czerkawskiej, szefującym gminnemu sztabowi imprezy. Dziękuję dyrekcjom, pedagogom, rodzicom i uczniom-wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie porywającego programu artystycznego i zbiórkę pieniędzy na terenie całej gminy oraz zorganizowanie loterii fantowej i kawiarenki. Dziękuję Radnym Piotrowi Dędkowi i Romanowi Łużyńskiemu biorącym udział w zabawie oraz Joannie Arys za profesjonalne poprowadzenie licytacji. Szczególne podziękowania składam Zarządom Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo za dofinansowanie zakupu fajerwerków, dzięki ich wsparciu mogliśmy podziwiać kilkunastominutowe „Marianowskie Światełko do Nieba”. Dzięki Orkiestrze mieliśmy gminne święto dobroci. – powiedziała Pani Wójt.

Ze względu na złe warunki pogodowe, imprezę przeniesiono do budynku Szkoły Podstawowej (pierwotnie miała odbyć się na placu przy urzędzie gminy). Wystartowaliśmy o 16. Na początek zagrała kapela RETRO. Potem odbyła się licytacja. Emocje sięgały zenitu. Do wylicytowania było wiele ciekawych rzeczy między innymi koszulka z emblematem WOŚP, kubek, kalendarz, maski gazowe, a także zdjęcia sławnych aktorów z popularnych seriali emitowanych przez TVP między innymi z: „Klanu”, „Teleexpresu”, czy popularnej bajki dla najmłodszych „Bomisie”. Przed przybyłymi mieszkańcami zaprezentował się także zespół muzyczny pod kierownictwem pana Piotra Dyczko, a także zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum . Z wielkim entuzjazmem publiczność przyjęła także występ grupy teatralnej z Gimnazjum, przedstawiającej w zabawny sposób scenki z życia polskiej szlachty oraz koncert zespołu „Kuranty” ze Stargardu Szczecińskiego.

To nie jedyne atrakcje. Była loteria fantowa przygotowana przez gimnazjalistów, a także kawiarenka gdzie za symboliczną złotówkę można było kupić kawałek ciasta domowej roboty, a piekły mamy uczniów z gimnazjum. Do tego miseczka ciepłej grochówki przygotowanej przez WTZ Dzwonowo. Tradycyjnie już o dwudziestej odbył się pokaz fajerwerków. Takiego pokazu jeszcze w Marianowie nie było. Szczególne podziękowania za pirotechniczne atrakcje należy kierować do Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo i Urzędu Gminy Marianowo. Kolorowe iskry rozpryskiwały się na nocnym niebie. Ludzie z zachwytem spoglądali w górę. Przez cały poniedziałek (15. stycznia) trwało liczenie pieniędzy. Wszystko trzeba było dokładnie obliczyć, bo o pomyłce nie mogło być mowy. A oto ile pieniędzy udało nam się zebrać: z puszek: 2 892,64 zł, z loterii fantowej – 351,44 zł, ze sprzedaży ciasta: 391,53 zł, ze sprzedaży grochówki 56,50 zł, z licytacji – 382,00 zł. Łącznie w ciągu jednego dnia zebraliśmy: 4074,11 złotych !!! Zagraliśmy pierwszy raz, ale „będziemy grać do końca świata, albo jeszcze dłużej”!!!Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia