Dziś jest: Wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Julii i Daniela

Podpisanie umowy na realizację projektu

2019-07-30 12:25:30

W dniu 18 lipca 2019 r. prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo p. Jan But oraz skarbnik  p. Anna Leszczyńska podpisali z panią Elżbietą Rink,  prezes Stowarzyszenia Leader  Wiejska Inicjatywa Rozwoju umowę na dofinansowanie projektu „Tradycyjnie i świątecznie w Gminie Marianowo”.  Realizacja tego projektu jest zgodna z celami Lokalnej  Strategii Rozwoju LGD:

Cel ogólny – Operacja wpisuje się w Cel Ogólny II. Współpraca, integracja i odnowa dla zwiększenia tożsamości i więzi społecznych oraz poczucia bezpieczeństwa społecznego mieszkańców.

Cel szczegółowy – 2.1 Wzrost aktywności i integracji oraz przeciwdziałanie marginalizacji społecznej.

 Przedsięwzięcie – Powrót do tradycji.

Celem działań projektu „Tradycyjnie i świątecznie w Gminie Marianowo” jest kultywowanie dawnych tradycji bożonarodzeniowych w postaci warsztatów wypieku i dekorowania pierników, oraz przygotowania ozdób choinkowych, które wykorzystane będą do ubrania 15 sztuk żywych choinek rozlokowanych w różnych punktach Marianowa.  Choinki – srebrzyste świerki  będą zakupione z korzeniami i umieszczone w gazonach z ziemią, a później wysadzone do ziemi, będą zieloną ozdobą miejscowości.

Natomiast w ramach pielęgnowania  tradycji wielkanocnych zorganizowane zostaną warsztaty  wyrobu palm wielkanocnych.

Zajęcia odbywać się będą w Strażnicy w Marianowie, a zaprosimy na nie zarówno osoby starsze jak i dzieci. Udział w projekcie będzie bezpłatny, a jego realizacja zacznie się w połowie grudnia 2019 r.

Wcześniej, na stronie Urzędu Gminy, Sołectwa Marianowo i plakatach  będziemy informować o dokładnych terminach warsztatów i o możliwości zgłaszania się do udziału w  zajęciach.



Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Grudzień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia