Dziś jest: Wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Julii i Daniela

Poprawiamy bezpieczeństwo. Nowy wóz strażacki zakupiony przez OSP Sulino

2019-08-09 07:58:25

3 sierpnia 2019 r.w Sulinie odbyła się uroczystość poświęcenia zakupionego wozu ratowniczo - gaśniczego. Rozpoczęła się ona mszą świętą w Kościele Filialnym w Sulinie, a następnie w uroczystym pochodzie wszyscy zaproszeni goście udali się pod remizę OSP  Sulino, aby  księża Andrzej Gański i kapelan Stanisław Mernios dokonali celebracji poświęcenia samochodu, a po nich Sołtys Sulina Pani Małgorzata Czyż symbolicznie przywitała auto w swoim sołectwie, nadając mu imię „Franek”.  Przy świetlicy wiejskiej w Sulinie odbyła się uroczysta zbiórka, a po niej uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na poczęstunek.

Wóz zakupiony został aż na południu Polski, w Moszczenicy Wyżnej (gmina Stary Sącz). Samochód jest bardzo zadbany, z bogatym wyposażeniem, a co najważniejsze, z możliwością transportu 2 tys. litrów wody.

Zakup możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Marianowo - dotacji udzielonej dla OSP Sulino,  wsparciu finansowemu  z funduszu sołeckiego Sołectwa Sulino,  darczyńcom oraz środkom ze sprzedaży zasłużonego, czterdziestopięcioletniego Mercedesa bojowego.

Strażacy ochotnicy są najczęściej pierwszymi na miejscu wypadków i to od ich natychmiastowej pomocy zależy zdrowie i życie poszkodowanych. Zakupiony samochód pomoże strażakom w sprawnym dotarciu na miejsce zdarzenia oraz ratowaniu poszkodowanych. Poprawi warunki pracy strażaków w sytuacjach kryzysowych, ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Marianowo - Danuta Ankutowicz, Radna Powiatu Stargardzkiego - Pani Izabela Pacholik, Przewodniczący Rady Gminy Marianowo - Pan Mateusz Ruciński, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Stargardzie - kpt. Michał Smela, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Marianowie - Dh Czesław Wiechciński, Sołtys Sołectwa Sulino - Pani Małgorzata Czyż, radni Gminy Marianowo, ks. kapelan Stanisław Mernios, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Marianowo, druhowie z OSP Brudzewice. Szczególne podziękowania za przybycie i uczestnictwo w uroczystości dla delegacji druhów przybyłych z Moszczenicy Wyżnej, od których OSP Sulino kupiło wóz, a którzy swoją obecnością w szczególny sposób podnieśli rangę uroczystości.

Zakup wozu strażackiego to kolejny przykład, że razem możemy więcej!

< GALERIA ZDJĘĆ >

Fot. Roksana BodysOrange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Grudzień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia