Dziś jest: Niedziela 23 lutego 2020, imieniny: Romany i Damiana

Komunikat dotyczący obowiązkowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie

2019-08-14 10:18:12

Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, w związku z analizą przeprowadzoną przez Główny Inspektorat Weterynarii, dotyczącą liczby psów zaszczepionych przeciwko wściekliźnie oraz niepokojącymi wynikami wskazującymi na poddanie immunizacji jedynie połowy populacji psów z terenu Województwa Zachodniopomorskiego, zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród mieszkańców o konieczności poddawania obowiązkowemu szczepieniu psów przeciwko tej chorobie oraz przestrzeganiu terminowości kolejnych szczepień.

Zgodnie z art. 56 ustawy z dnia l 1 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, posiadacze psów są obowiązani zaszczepić zwierzęta, które ukończyły 3 miesiąc życia, a kolejne szczepienia muszą odbywać się nie rzadziej niż co 12 miesięcy.

Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt, których wykaz znajduje się na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Należy mieć na uwadze, że zgodnie z art. 85 ust. 1a ww. ustawy, posiadacz zwierzęcia, który uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie podlega karze grzywny.

Podkreślić należy, że wścieklizna jest chorobą zwalczaną z urzędu oraz zaliczana do grupy chorób odzwierzęcych śmiertelnych dla człowieka.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia