Dziś jest: Poniedziałek 01 czerwca 2020, imieniny: Jakuba i Konrada

Jedno dziecko - jedno drzewo. Gmina Marianowo upamiętnia nowych mieszkańców

2019-10-21 11:39:20

Gmina Marianowo włączyła się w akcję upamiętniającą narodziny nowych mieszkańców pn.: „Jedno dziecko – jedno drzewo”. W sobotę 19 października rodzice dzieci, które pojawiły się na świecie od stycznia do końca sierpnia 2019 roku, uczcili to wydarzenie poprzez posadzenie drzewa z gatunku lipa. Przedsięwzięcie realizowane jest w jednostkach Lasów Państwowych na terenie całej Polski. Pomysł realizacji projektu stworzył Polak mieszkający na co dzień w szwajcarskiej Lozannie. Kilka miesięcy temu pozytywnie zainteresował nim Ministerstwo Środowiska. Akcja ma na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń z historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Jak powiedział obecny na akcji sadzenia drzew Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrzany Kazimierz Pawłowski - akcja nawiązuje również do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą zaraz po narodzinach dziecka jego rodzice sadzili drzewo. Inicjatywa pokazuje także, o czym wspomniała Wójt Gminy Marianowo Danuta Ankutowicz, jak ważne są drzewa, także dla następnych pokoleń. Dziś te sadzonki są niewielkie, ale za kilkadziesiąt lat będziemy mięć piękny drzewostan, który będzie odgrywał ważną i pozytywną rolę dla środowiska. Rodziny będą mogły przychodzić z dzieckiem, by wspólnie podziwiać, podlewać i pielęgnować swoje drzewo.

W ramach wydarzenia, w sobotni poranek, na terenie działki gminnej od strony ulicy Kasztanowej w Marianowie nasadzono 7 drzew, przy których przytwierdzono tabliczki z imieniem i datą urodzin dziecka. I tak od dziś swoje drzewa mają:  Alan, Cezary, Jakub, Jan, Julian, Liliana i Tymoteusz. Na pamiątkę wydarzenia dzieci otrzymały od Nadleśnictwa Dobrzany pluszowego misia, a rodzice dodatkową sadzonkę drzewa. Akcję zwieńczył wspólny poczęstunek w postaci domowego ciasta i gorących napojów.

< GALERIA ZDJĘĆ >Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia