Dziś jest: Czwartek 04 czerwca 2020, imieniny: Karola i Franciszka

"Tradycyjnie i świątecznie w Gminie Marianowo"

2019-12-12 12:32:35

Od kilku dni, w gazonach na terenie Marianowa pojawiły się żywe choinki ubrane w naturalne, ekologiczne ozdoby. Pragniemy poinformować, że jest to efekt realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo, przy dofinansowaniu od LGD - Stowarzyszenia „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju projektu „Tradycyjnie i świątecznie w Gminie Marianowo”.  

Ozdoby zostały wykonane przez Uczestników „warsztatu wykonywania ozdób choinkowych”, który odbył się w ostatnich dniach listopada w marianowskiej „Strażnicy”. Następnie, wykonane ozdoby posłużyły do ubrania żywych drzewek, które jako pierwsze w naszej miejscowości zasygnalizowały, że mimo jesiennej pogody, Święta są już tuż, tuż.

Rozpoczęty tak miło okres przedświąteczny, uatrakcyjniły kolejne działania, a mianowicie, w pierwszych dniach grudnia, liczna grupa osób dorosłych i dzieci przygotowywała świąteczne pierniczki podczas dwudniowych „Warsztatów wypieku i strojenia staropolskich pierników”. Wszystkie zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wręcz nadprogramową frekwencją. Już teraz docierają do nas zapytania o kolejne tego typu zajęcia. Toteż informuję, że kolejnym działaniem będzie robienie palm wielkanocnych, ale dopiero wiosną, już teraz zapraszam – o dokładnym terminie będziemy powiadamiać.

Koordynator projektu
Jolanta ZygadłoOrange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia