Dziś jest: Poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja i Bogusza

IX Lato z Sydonią 2007

2007-08-07 22:06:03

IX Lato z Sydonią Marianowo 2007

Miesiące przygotowań, organizacji i wytężonej pracy. Jedna z największych imprez w regionie. Wiele atrakcji i rozrywki. „IX Lato z  Sydonią – Marianowo 2007”.
30 czerwca, wczesny ranek. Na stadionie Szkoły Podstawowej w Marianowie trwają ostatnie przygotowania. A to wszystko dla naszych gości, którzy już za parę godzin licznie odwiedzą to miejsce. Organizatorzy starają się dopiąć wszystko na ostatni guzik. „Święto Młodości” to hasło dnia. Obchody III Święta Małej Szkoły i Forum Inicjatyw Oświatowych w Gogolewie to pierwszy punkt programu tegorocznej imprezy.
     Na Forum dyskutowano o problemach funkcjonowania małych szkół, szansach i zagrożeniach związanych z istnieniem takich placówek, o możliwościach nawiązania współpracy między małymi szkołami. Forum zakończyło się podpisaniem wspólnego stanowiska dotyczącego potrzeby reformy edukacji w Polsce.
    Po zakończeniu forum, dużym widowiskiem był przejazd czarownic na harleyach i Jeepach przez Dzwonowo, Wiechowo do Marianowa, gdzie nastąpiło oficjale otwarcie „Lata z Sydonią – Marianowo 2007”.
Swoje zdolności muzyczne jako pierwszy zaprezentował młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny z Marianowa. Następnie odbył się pokaz tańca disco w wykonaniu uczniów SP w Marianowie, pokaz sztuki iluzjonisty z Poznania oraz występ zespołu „Country” z partnerskiej Gminy Mescherin.
Tradycyjnie „Święto Młodości” miało charakter sportowo-rekreacyjny.  Na murawie boiska w Marianowie czuć było ducha sportowej rywalizacji. Odbył się tam IX Samorządowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar  Starosty Powiatu Stargardzkiego. Na plaży rozegrano V Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Dziennikarzy o Puchar Wojewody Zachodniopomorskiego. Wiele emocji wzbudził I Turniej Pięściarski o Puchar Wójta Gminy Marianowo.
Fani motoryzacji mogli podziwiać terenową jazdę Jeep-ów z przeszkodami.
„Malownicze Marianowo”- pod takim hasłem odbył się IV  Plener Malarski uczniów i studentów szkół plastycznych, którzy pomimo niesprzyjającej początkowo pogody, utrwalili na obrazach przepiękne pejzaże naszej Gminy.
Na zgłodniałych uczestników imprezy czekały smaczne i aromatyczne przekąski w „Karczmie Sydonii”, namiocie SP w Marianowie, która serwowała grochóweczkę i w wielu innych punktach gastronomicznych. Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „YES Sydonia” oraz Publicznego Gimnazjum w Marianowie serwowały domowe wypieki, ciasta, ciasteczka i inne pyszności.
Oko nacieszyć można było oglądając wystawy rękodzieła artystycznego,  a także prezentacje lokalnej przedsiębiorczości z terenu LGD Stowarzyszenia „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju Gmin Chociwel, Marianowo, Stargard Szczeciński, Suchań. Impreza dofinansowana została ze środków PP LEADER+.
Wszyscy ci, w których dżemie odrobina hazardu, mieli okazję wziąć udział w loterii fantowej, gdzie nagrodami były m.in. telewizory, DVD, rowery górskie, sprzęt AGD.
Na dzieci i młodzież czekała chatka Baby Jagi, nadmuchiwane zamki, wesołe miasteczko i trampolina. Panie ze Stowarzyszenia IG Frauen z Prenzlau z Niemiec wyczarowywały, za pomocą kilku pociągnięć pędzelka, na twarzach dzieci niesamowite dzieła sztuki, przemieniając je tym samym w postacie z bajek.
Gwiazdą wieczoru, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, był zespół „Verba”.
Po rozlosowaniu nagród głównych, rozpoczęła się dyskoteka plenerowa, którą poprowadził DJ Paul Sleeven z Chojny.
1 lipca „IX-ego Lato z Sydonią” obchodziliśmy pod hasłem „Ludowo i Biesiadnie”. Tego dnia oprawą muzyczną zajęły się zespoły ludowe rywalizując w III Przeglądzie Kapel Folklorystycznych o Puchar Prezesa Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo. Gminy będące uczestnikami projektu „WIR na WSI” w ramach PP LEADER+ prezentowały również swój dorobek kulturalny.
Koncert „Kapeli Irlandzkiej”, zespołu „Słowik Brothers Band” oraz  zabawa biesiadna z Kapelą Pyrzycką to atrakcje jakie czekały na wszystkich przybyłych.
Ostatnim punktem programu było losowanie głównych nagród w loterii fantowej.
    Organizacja imprezy o zasięgu regionalnym, jaką jest „Lato z Sydonią”, to ciężka praca i wielomiesięczne zaangażowanie wielu osób. Mamy nadzieję, że nasi goście byli zadowoleni i powrócą do nas za rok na jubileuszowe „X Lato z Sydonią”. Serdecznie zapraszamy!Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia