Dziś jest: Czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda i Teodora

1 czerwca-magiczny dzień!

2007-08-07 22:16:46

1 czerwca-magiczny dzień!

    Beztroska, promienny uśmiech, iskierki w oczach, tajemniczy, bajeczny, kolorowy świat wokoło – niejeden z nas powie –”jak to dobrze być dzieckiem!”
    Tradycja obchodzenia w dniu 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka ma już prawie 60 lat, bowiem w roku 1949 Światowa Federacja Kobiet Demokratycznych ogłosiła, że jest to najlepszy dzień na święto ochrony dzieci przed wojną, krzywdą oraz głodem.
W gminie Marianowo nie zapomniano o najmłodszych i ich święcie.
W Dzwonowie Rada Rodziców, Rada Sołecka i nauczyciele zorganizowali festyn „Mama, tata, ja i przyjazne środowisko”. Organizacja tej imprezy odbyła się w ramach projektu Stowarzyszenia „WIR”, co związane jest z przystąpieniem gminy Marianowo do Pilotażowego Programu  Leader+ oraz uczestnictwem w cyklu imprez pod nazwą: „Nasze gminy czyste
i przyjemne”. Impreza dofinansowana została ze środków UE. Wzięły w niej udział cztery gminy – Chociwel, Marianowo, Stargard Szczeciński i Suchań. Na obchody Dnia Dziecka zaproszono dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie.
Przybyłych gości powitał i rozpoczął imprezę przewodniczący Rady Gminy w Marianowie - Piotr Dędek. Były występy artystyczne, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Z naturą na Ty”, w którym w kategorii klas 0-III pierwsze zaszczytne miejsce zajęła Gruszczyńska Daria z Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło Barbarze Biernackiej z Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie. Za szczególne zdolności literackie w konkursie „Ocalmy Ziemię” nagrodzono Dajanę Zielińską ze SP w Suchaniu.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs piosenki ekologicznej, w którym I miejsce zajęła Joanna Banasiak ze szkoły w Suchaniu za piosenkę „Malowanie z psem".
Poza powyższymi atrakcjami, dzieci mogły malować na płycie regipsowej, wziąć udział w konkursach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mecze piłki nożnej, w tym mecz Policji z LZS Ogniwo Dzwonowo z wynikiem 4:1 dla Policji oraz mecz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z juniorami LZS Ogniwo Dzwonowo zakończony remisem 3:3.
Nie zabrakło też występu zaprzyjaźnionego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Prząśniczki” z Pęzina, pokazu udzielania pierwszej pomocy oraz pokazu Ochotniczych Straży Pożarnej Dzwonowa i Marianowa.
Loteria fantowa, wystawa sprzętu policyjnego oraz prac wykonanych przez WTZ w Dzwonowie, bezpłatna zjeżdżalnia, trampolina, dmuchany zamek jazda kucykiem, strzelnica - to atrakcje cieszące się dużym zainteresowaniem
i budzące na twarzach dzieci wiele radości.
O pełne brzuszki uczestników imprezy zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwonowa serwując przepyszny bigos, grochówkę, hot-dogi, ciasta oraz wiele innych przysmaków.
Równie dobrze bawiły się dzieci w Marianowie, Wiechowie i Sulinie.
W Marianowie na plaży uczniowie i grono pedagogiczne z Publicznego Gimnazjum  zorganizowali bajeczny festyn, na który zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marianowie. Były występy grupy aktorskiej z Gimnazjum, konkursy, loteria fantowa, ognisko oraz mini-playback show. Dla gimnazjalistów zorganizowane były różnego rodzaju gry i zabawy sportowe. 
Również w Wiechowie  na placu koło świetlicy wiejskiej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Z kolei tu organizatorami „Dnia Dziecka” byli: Sołtys i Rada Sołecka z Wiechowa. Oprócz gier i konkursów, wielkim zainteresowaniem cieszył się samochód - auto crash, którym można było się przejechać – jak kto woli: tradycyjnie albo na wstecznym. Następnie z dalekiej przeszłości przybyli do Wiechowa dwaj rycerze ze Stargardzkiego „Gryfa”. Panowie dali wspaniały pokaz walki na miecze, a także przybliżyli zebranym historię średniowiecznego rycerstwa. W między czasie można było pojeździć ma kucyku. Dla przedszkolaków z Wiechowa zorganizowano małe przedstawienie, połączone z wręczeniem maluchom paczek ze słodkimi upominkami.
Sulino również nie odbiegało w organizacji święta dla najmłodszych i tych trochę większych podopiecznych - milusińskich. Pociechy mogły świętować dzięki niedawno wybranej Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej z Su1ina.
Piknik od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Nic dziwnego, bowiem program imprezy był tak barwny, że dostarczył wielu wrażeń wszystkim zgromadzonym.
Jak to bywa na "pikniku" nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla, które rozchodziły się w mgnieniu oka. Jednakże, aby zgubić nagromadzone podczas degustacji kalorie, dzieci na deser otrzymały porcję ruchu. Były konkurencje sportowe, a także sprawnościowe m.in.: picie mleka ze spodka bez pomocy rąk, wzajemne karmienie kisielem z zasłoniętymi oczami oraz konkurs tańca. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki podarunek. Nie lada rozrywką okazała się przejażdżka (na sygnale) wozem strażackim po boisku.
Organizatorzy powyższych imprez pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom, którzy swoją ofiarnością i bezinteresowną pomocą przysłużyli się do jeszcze lepszej organizacji Dnia Dziecka na terenie gminy Marianowo.

 Magdalena SałataOrange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia