Dziś jest: Wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji i Wilhelma

Informacja o pracy Wójta

2007-11-12 10:14:00

Marianowo, 20.09.2007 r.

I N F O R M A C J A
o pracy Wójta Gminy Marianowo od ostatniej sesji Rady Gminy w Marianowie
w dniu 28.06. 2007 r.

Od ostatniej sesji Rady Gminy w Marianowie w dniu 28 czerwca 2007 r. Wójt Gminy zarządzała bieżącymi sprawami Gminy, wynikającymi z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.) oraz przepisów szczególnych,  a w szczególności:

 1. W dniach 30 czerwca i 1 lipca w Marianowie odbyła się największa impreza rekreacyjno-promocyjna naszej Gminy „Lato z Sydonią – Marianowo 2007”. Składam serdeczne podziękowania współorganizatorom, licznym gościom oraz sponsorom imprezy. Dziękuję Towarzystwu Rozwoju Gminy Marianowo, Stowarzyszeniu „WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju Gmin Chociwel, Marianowo, Stargard Szczeciński, Suchań, Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych „YES Sydonia”, Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo, Kołom Gospodyń Wiejskich, Jednostkom OSP, dyrekcji, nauczycielom i uczniom wszystkich szkół, a przede wszystkim członkom KOIK „Lato z Sydonią” oraz wszystkim Państwu Radnym za pomoc finansową i zaangażowanie w profesjonalne zorganizowanie festynu.
 2. W dniach 13-14 lipca przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych „YES Sydonia” zorganizowaliśmy szkolenie wyjazdowe pt. „Agroturyzm sposobem na biznes”  do gospodarstwa agroturystycznego w Kołczewie, dofinansowane ze środków projektu FEM. Uczestniczkami szkolenia były najbardziej zaangażowane członkinie Stowarzyszenia.
 3. W związku z realizacją projektu pt. „WIR na WSI”, w ramach „Pilotażowego Programu Leader+”, przez LGD Stowarzyszenie „WIR”, uczestniczyłam w kilku roboczych spotkaniach Zarządu WIR-u. Trwa realizacja projektu, w którym uczestniczą przedstawiciele wszystkich sołectw Gminy Marianowo (szczegóły udziału mieszkańców naszej Gminy w projekcie znajdują się na stronie www.wir-lgd.org.pl).
 4. Rozstrzygnięty został konkurs pt. „Mam pomysł na zagospodarowanie centrum kulturalno-sportowego mojej wsi”. W konkursie udział wzięło 17 sołectw (na 60 wszystkich sołectw obszaru LGD).10 koncepcji, wymagających opracowania dokumentacji technicznej wraz z pozwoleniem na budowę, uzyskało dofinansowanie w wys. po 10 tys. zł  każda ze środków PPL+ Schemat II projektu „WIR na WSI”. Komisja konkursowa, doceniając zaangażowanie uczestników konkursu w opracowanie koncepcji zagospodarowania centrów swoich miejscowości, wystąpiła do gmin biorących udział w projekcie o dofinansowanie opracowania dokumentacji siedmiu pozostałych wiejskich centrów. Po konsultacjach i negocjacjach  z projektantem uzyskałam deklarację opracowania dokumentacji projektowej wszystkich trzech koncepcji: Sołectw Dzwonowo, Marianowo i Gogolewo-Dalewo, uczestniczących w konkursie, za kwotę 20 tys. zł, pochodzącą z projektu.
 5. W lipcu w Dzwonowie przeprowadzono remont zaplecza kuchennego świetlicy; zakup większości materiałów remontowych i wyposażenia sfinansowano ze środków zgromadzonych na ten cel przez mieszkańców Dzwonowa. Obecnie przy współpracy z mieszkańcami Trąbek trwają prace remontowe w świetlicy (kaplicy) w Trąbkach. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację ww. przedsięwzięć.
 6. 20 sierpnia w Goleniowie wzięłam udział  w spotkaniu przedstawicieli wszystkich sześciu LGD z terenu województwa z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie dofinansowania działalności LGD w roku 2008. W tej samej sprawie uczestniczyłam w prezentacji LGD w trakcie obrad Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego 6 września w Szczecinie. Przy współpracy z WBWP w Szczecinie przygotowujemy „Program wdrażania działań typu Leader w województwie zachodniopomorskim” z proponowanym budżetem w wys. 500 tys. zł. Środki te umożliwiłyby dofinansowanie funkcjonowania biur LGD do czasu uruchomienia środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013.
 7. 6 lipca w Bierzwniku wzięłam udział w zebraniu założycielskim Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. 13 września w Paradyżu w trakcie III Ogólnokrajowego Forum Gmin Cysterskich odbyła się prezentacja Stowarzyszenia; zaproszono do współpracy wszystkie gminy leżące na szlaku oraz właścicieli obiektów cysterskich i  pocysterskich w Polsce i w Europie.
 8. 13 sierpnia uczestniczyłam w obradach Prezydium  Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego. Będę reprezentować JST wspólnie z burmistrzem Gminy Łobez w Podkomitecie Monitorującym PO KL.
 9. W dniu 2 września w Marianowie odbyły się tradycyjne dożynki gminno-parafialne. Składam serdeczne podziękowania tegorocznym Starostom dożynek Pani Barbarze Purgał z Gogolewa i Panu Wiesławowi Lewandowskiemu z Marianowa. Dziękuję Zarządowi i członkom Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo, wszystkim pracownikom UG  zaangażowanym w organizację imprezy oraz wszystkim Państwu Radnym biorącym udział w dożynkach. Jeszcze raz dziękuję wszystkim rolnikom za ich pracę i zmagania z naturą, za tradycyjne wieńce dożynkowe oraz udział w mszy dziękczynnej i zabawie dożynkowej. Życzę wytrwałości i pomyślności w życiu i pracy. Szczególnie serdecznie dziękuję wszystkim Sołtysom, Radom Sołeckim i uczestnikom V Turnieju Sołectw o Nagrodę Wójta. Gratuluję zwycięskiej, wspólnej drużynie Sołectw Gogolewo i Dalewo. Dziękuję Księżom Proboszczom Janowi Dziduchowi, Włodzimierzowi Koguciukowi i Stanisławowi Merniosowi, koncelebrującym mszę św. w intencji wszystkich rolników z terenu naszej Gminy. Dziękuję gościom z partnerskiej Gminy Mescherin, którzy uświetnili swoją obecnością gminne uroczystości święta plonów.
 10. 25 sierpnia w Dalewie uczestniczyłam w dożynkach zorganizowanych przez Rady Sołectw Gogolewo i Dalewo. Dziękuję i gratuluję organizatorom wspólnej imprezy, z której dochód będzie przeznaczony na wymianę podłogi w świetlicy w Gogolewie.
 11. W dniach 7 - 9 września braliśmy udział w XX Targach Rolnych AGRO POMERANIA 2007. Dziękuję KGW z Sulina biorącemu udział w korowodzie dożynkowym oraz wszystkim pracownikom Urzędu zaangażowanym w przygotowanie wystawy Gminy Marianowo na stoisku targowym LGD „WIR”. Gratuluję Pani Mirosławie Maziarz i uczniom Gimnazjum w Marianowie za zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych w biegach przełajowych, imprezie sportowej towarzyszącej Targom.
 12. Uzyskaliśmy dofinansowanie realizacji dwóch projektów edukacyjnych w konkursach ogłoszonych przez MEN:
 • Gimnazjum w Marianowie – w wys. 22 623,73 zł – na realizację programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży pt. „Bliżej patrona – bliżej wartości;
 • Szkoła Podstawowa w Marianowie – w wys. 7 087,00 zł – dofinansowanie realizacji programu wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej pt. „Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice – miejsca znaczące dla historii Polski i patrona naszej szkoły”.

Opracowane zostały projekty uchwał, informacje i sprawozdania będące przedmiotem obrad VIII sesji Rady Gminy w Marianowie.
Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia