Dziś jest: Wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji i Wilhelma

Informacja o pracy Wójta

2007-11-12 10:22:03

Marianowo, 25.10.2007 r.

I N F O R M A C J A
o pracy Wójta Gminy Marianowo od ostatniej sesji Rady Gminy Marianowo
w dniu 20.09. 2007 r.


Od ostatniej sesji Rady Gminy Marianowo w dniu 20 września 2007 r. Wójt Gminy zarządzała bieżącymi sprawami Gminy, wynikającymi z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.) oraz przepisów szczególnych,  a w szczególności:

 1. W związku z realizacją projektu pt. „WIR na WSI”, w ramach „Pilotażowego Programu Leader+”, przez LGD Stowarzyszenie „WIR”, w dniu 21 września w Wałczu uczestniczyłam w spotkaniu i prezentacji wszystkich siedmiu lokalnych grup działania z terenu województwa zachodniopomorskiego (szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz udziału mieszkańców naszej Gminy w jego realizacji znajdują się na stronie www.wir-lgd.org.pl).
 2. W dniu 22 września uczestniczyłam w imprezach zorganizowanych przez Sołtysów, Rady Sołeckie i Stowarzyszenia:
 • -    w Czarnkowie – dożynki sołeckie;
 • -    w Sulinie – Bal Seniora;
 • -    w Gogolewie – festyn szkolny
Składam serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom. Życzę wytrwałości i wielu nowych pomysłów.  DziękujęPaństwu Radnym współorganizatorom i uczestnikom ww. uroczystości.
 1. 28 września w Ińsku wzięłam udział w obchodach Światowego Dnia Zwalczania Cukrzycy. Przewodnicząca Gminnego Koła Stowarzyszenia Diabetyków Pani Jolanta Zygadło otrzymała honorową odznakę Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Gratuluję i życzę sukcesów w pracy zawodowej i społecznej.
 2. 1 października w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego odebrałam laptop, który Uchwałą Sejmiku został podarowany gminie. Zgodnie z umową darowizny będzie służył uzdolnionym dzieciom i młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. 6 października nad jeziorem w Marianowie odbył się festyn „Święto pieczonego ziemniaka” zorganizowany przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo przy współpracy z Radą Sołecką Marianowa. W bardzo udanej imprezie plenerowej wzięło udział kilkuset mieszkańców Marianowa. Gratulujemy organizatorom i zachęcamy do kolejnych wspólnych przedsięwzięć.
 4. 12 października odbyła się uroczystość pierwszej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Marianowie. W obchodach rocznicowych udział wziął Pan Maciej Kopeć Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Dziękuję społeczności Szkoły za wkład pracy w przygotowanie imprezy.
 5. W dniach 12 i 15 października wzięłam udział w uroczystościach Święta Edukacji Narodowej w naszych szkołach. Życzę wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom szkół wszelkiej pomyślności i wytrwałości, aby nigdy nie brakowało Wam zapału, zdrowia i sił w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.
 6. Dnia 9 października 2007 roku w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie uczestniczyłam w I posiedzeniu Podkomitetu Monitorującego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Województwa Zachodniopomorskiego. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programów Operacyjnych naszego regionu. Obecnie zleciłam opracowanie wniosku i studium wykonalności projektu pt. „Rozbudowa i modernizacja Centrum Kulturalno-Społecznego wraz z Zakładem Aktywności Zawodowej w Marianowie”.
 7. Trwa sprzedaż działek rekreacyjnych w Marianowie. Szczegółowa informacja dot. sprzedaży tych nieruchomości stanowi załącznik do informacji o pracy wójta.
 8. 24 października odbyła się uroczystość oddania do użytku chodników w Marianowie. Wzięłam udział w symbolicznym akcie przecięcia wstęgi wspólnie ze Starostą Stargardzkim Waldemarem Gilem, Przewodniczącym Rady Powiatu Sławomirem Preissem, partnerami z Niemiec, którzy poparli realizację inwestycji ze środków PIW INTERREG III A:  Burmistrzem Mescherin i Astrid Kauffman Przedstawicielką Stowarzyszenia IG Frauen Prenzlau e.V. Starosta podkreślił znaczenie współpracy samorządów w Euroregionie przy realizacji projektów transgranicznych oraz aktywność Gminy Marianowo w rozwoju takiej współpracy.
 9. 21 października w wyborach do Sejmu i Senatu RP frekwencja w gminie Marianowo wyniosła 43,59% (Marianowo – 51,28%; Gogolewo – 39,15%; Sulino – 37,68%; Dzwonowo – 37,46%) Wyniki głosowania do Sejmu w podziale na komitety wyborcze wyniosły:
 • -    KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 32,08%
 • -    KW Platforma Obywatelska RP – 29,60%
 • -    KW Prawo i Sprawiedliwość – 20,30%
 • -    KW Lewica i Demokraci – 12,28%
 • -    KW Samoobrona RP – 2,57%
 • -    KW Liga Polskich Rodzin – 2,18%
 • -    KW Polska Partia Pracy – 0,99%
Najwięcej głosów w wyborach do Senatu uzyskali:
 • -    Krzysztof  Zaremba  – 30,57%
 • -    Sławomir Tomasz Kucal  – 24,65%
 • -    Jan Olech – 23,18%
 • -    Małgorzata Anna Jacyna-Witt – 22,78%
 • -    Jacek Sauk – 20,02%
 • -    Karol Antoni Osowski – 18,64%
 • -    Krzysztof Bukiel – 6,21%
 • -    Grzegorz Durski – 5,72%
 • -    Stanisław Możejko – 5,33%
Posłem na Sejm RP, jedynym z powiatu stargardzkiego, wybrany został Pan Sławomir Preiss, kandydat Platformy Obywatelskiej. Serdecznie gratulujemy.


Opracowane zostały projekty uchwał, informacje i sprawozdania będące przedmiotem obrad IX sesji Rady Gminy w Marianowie.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia