Dziś jest: Środa 19 czerwca 2019, imieniny: Gerwazego i Protazego

Informacja o pracy Wójta

2007-11-19 09:13:33

Marianowo, 13.11.2007 r.

I
N F O R M A C J A
o pracy Wójta Gminy Marianowo od ostatniej sesji Rady Gminy Marianowo
w dniu 25.10. 2007 r.

    Od ostatniej sesji Rady Gminy Marianowo w dniu 25 października 2007 r. Wójt Gminy zarządzała bieżącymi sprawami Gminy, wynikającymi z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.) oraz przepisów szczególnych,  a w szczególności:

  1.  W związku z realizacją projektu pt. „WIR na WSI”, w ramach „Pilotażowego Programu Leader+”, przez LGD Stowarzyszenie „WIR”:
  •  w dniach 4-10 listopada 30 osobowa grupa przedstawicieli LGD, w tym sześcioosobowa reprezentacja z terenu naszej Gminy, uczestniczyła w spotkaniu z LGD w Finlandii (zadanie: „Razem zrobimy więcej” – wizyta studyjna do LGD za granicą);
  • 25 października w Barzkowicach uczestniczyłam w zebraniu założycielskim Stowarzyszenia Aktywnych Mieszkańców Barzkowic - „SAMBa” (zadanie pt.:„Jak założyć stowarzyszenie” zakłada utworzenie 4 nowych stowarzyszeń na obszarze LGD);
  • 30 października uczniowie III klas Gimnazjum w Marianowie uczestniczyli w sympozjum naukowym „ NATURA 2000” w Kamiennym Moście;
  • 10 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gogolewie odbyło się Forum Gospodarcze pt. „Produkt lokalny – WIR w przetwórstwie, handlu, usługach i rzemiośle” zorganizowane przez Towarzystwo Rozwoju Gminy  Marianowo i Stowarzyszenie „WIR”. W trakcie Forum zaprezentowano produkty lokalne województwa zachodniopomorskiego zarejestrowane przez Barbarę Modrzejewską (Gm. Chociwel) oraz ubiegające się o certyfikat (Aleksander Jackowski – Gm. Marianowo).
  • Eksperci Firmy PRozped Consulting przeprowadzili szkolenie na temat możliwości uzyskania dotacji przez przedsiębiorców i rolników LGD ze środków strukturalnych Unii Europejskiej w latach 2007-2013. Forum zakończono spotkaniem integracyjnym połączonym z degustacją zarejestrowanych i ubiegających się o certyfikat produktów lokalnych.
  1. 26 października odbyła się uroczystość związana z zakończeniem remontu posterunku policji w Marianowie, finansowanym ze środków finansowych i darowizn rzeczowych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i samorządu Gminy Marianowo, w ramach zbiórki zorganizowanej przy współpracy z Panem Mariuszem Manikowskim, kierownikiem Posterunku Policji w Dobrzanach. W uroczystości udział wziął Pan Witold Ruciński Wicestarosta Stargardzki, komendanci Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Jacek Wolf, mł. insp. Sławomir Hancewicz i nadkom. Adam Dąbrowski oraz prezes Stowarzyszenia „Razem Bezpieczniej” Pan Czesław Kwiatkowski. Składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i policjantom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.
  2. 7 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Marianowie odbyło się szkolenie dla rolników zorganizowane przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach dotyczące możliwości uzyskania dotacji ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013.

Opracowane zostały projekty uchwał będące przedmiotem obrad X sesji Rady Gminy w Marianowie.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia