Dziś jest: Wtorek 02 czerwca 2020, imieniny: Erazma i Marianny

Złoty jubileusz

2007-11-26 21:39:18

50 lat razem- czy to nie piękne?

    Podniosła, uroczysta atmosfera, ciepłe słowa i gorące życzenia, powracające, niejednokrotnie z łezką w oku, najmilsze sercu wspomnienia, uhonorowane herbacianymi bukietami kwiatów. Taka atmosfera towarzyszyła obchodom 50-lecia pożycia małżeńskiego, które odbyły się w dniu 16 listopada 2007 r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Marianowie.
W tym roku „Złote Gody” obchodzą 4 pary małżeńskie: Państwo Helena i Zygmunt Majkowscy z Gogolewa, Państwo Helena i Edward Milewiczowie z Marianowa, Państwo Jadwiga i Antoni Trapczyńscy z Krzywca oraz Państwo Marianna i Mieczysław Zawadowie z Wiechowa.
    „Ludzkie losy są kręte jak drogi i ścieżki w Bieszczadach, jednak los człowieka zależy od drugiego człowieka”- takim poetyckim cytatem przybyłych gości powitał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Marianowie Sebastian Stępień. W stronę jubilatów słowa uznania za małżeńską wytrwałość i wieloletnią miłość skierowali również: Wójt Gminy Marianowo Elżbieta Rink oraz Przewodniczący Rady Gminy w Marianowie Piotr Dędek.
W dowód społecznego uznania za pielęgnowanie najważniejszych wartości i zrozumienie instytucji małżeństwa jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP dokonała Wójt Gminy, Przewodniczący Rady wręczył kwiaty i pamiątkowe dyplomy, a Kierownik Urzędy Stanu Cywilnego w Marianowie, przygotowane na tę uroczystość, słodkie upominki.
Podsumowując całą uroczystość, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego serdecznie pogratulował jubilatom, stawiając ich za wzór i piękny przykład dla wszystkich tych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim.
Po części oficjalnej przybyłych jubilatów i ich gości zaproszono na skromny poczęstunek z symboliczną lampką szampana i wyśmienitym tortem.

    Nasi jubilaci chętnie wspominali lata swojej „szalonej” młodości. Gdy na sali rozbrzmiewały dźwięki tradycyjnego Mendelsona, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, przed oczami pojawił się niejednej parze obraz sprzed 50 lat. Nie żal nam tych wszystkich lat przeżytych razem, nie poszły one na marne, pomimo wielu trosk i zmartwień, które w miarę upływu czasu zahartowały nas przed cierpieniem i wzmacniały nasz związek. Mamy sześcioro dzieci i piętnaścioro wnucząt - mówią Państwo Trapczyńscy. My też nie żałujemy żadnego dnia spędzonego razem. Naszym promieniem rozświetlającym każdy ponury dzień i każdą troskę jest nasza trójka dzieci, piątka wnucząt i jedno prawnuczę! - mówią Państwo Majkowscy. My też jesteśmy szczęśliwi ponieważ mamy 4 dzieci i pięcioro wnucząt – wtrącają Państwo Zawadowie, a my czworo dzieci i sześcioro wnucząt - dodają Państwo Milewiczowie.

Wszystkim naszym jubilatom z całego serca życzymy kolejnych 50 lat wzajemnego zrozumienia, wierności i miłości małżeńskiej!

                                                                                  Magdalena SałataOrange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia