Dziś jest: Piątek 03 lipca 2020, imieniny: Jacka i Anatola

Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej "Na Cysterskim Szlaku"

2013-06-24 08:57:59

Serdecznie zapraszamy na Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej „Na Cysterskim Szlaku”, który odbędzie się w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie w dniu 6 lipca 2013 r. o godz. 18:00. 

W V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej "Na cysterskim szlaku" wezmą udział dziecięce i młodzieżowe zespoły, działające przy szkołach i domach kultury. Ideą tego festiwalu jest promocja muzyki dawnej oraz prezentacja talentów muzycznych dzieci, które pracują pod okiem znanych w Polsce i za granicą instruktorów, którymi są:

 • Pan Ryszard Dominik Dembiński ze Świeradowa Zdroju - kierownik artystyczny międzynarodowych spotkań z muzyką dawną, które w tym roku będą obchodzić swoje 20 lecie, budowniczy instrumentów dawnych oraz założyciel zespołów "Rocal Fuz" i "Tiboryus";
 • Pan Adam Deneka z Bierzwnika - kierownik artystyczny Ogólnopolskich Festiwali Muzyki Dawnej w Reczu, Trzcińsku Zdroju, Pelplinie, Ogólnopolskich
  Warsztatów Artystycznych Zespołów Muzyki Dawnej w Kaliszu Pomorskim i Bierzwniku, założyciel zespołów muzyki dawnej „Ars Antiqua" z Bierzwnika, "Flauto Dolce", "All Antico", "Fistulatores", Zespołu Pieśni Dawnej "Canto Choralis" z Drezdenka, zespołu "Divertimento" z Kalisza Pomorskiego. Prowadzi zajęcia w całej Polsce tworząc grupy dziecięce m. in. w Raszkowie koło Ostrowa Wlkp., w Dłużynie Dolnej koło Zgorzelca.
  Obecnie, wraz z zespołem "Flauto Dolce" i "Canto Choralis", realizuje projekt Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy pod nazwą "Z muzyką dawną pod strzechy". Jest często zapraszany do realizacji opraw muzycznych imprez historycznych.

Uczestnicy Koncertu Galowego:

 1. Zespół muzyki dawnej "Divertimento" z Kalisza Pomorskiego - kierownik artystyczny - Adam Deneka; grupa istnieje 3 lata, a obecnie dołączyli do niej młodsi muzycy, którzy debiutują na festiwalu. Jest to dla nich początek działań artystycznych.
 2. Zespół Pieśni Dawnej "Canto Choralis" z Drezdenka - kierownik artystyczny - Adam Deneka; jest to grupa nauczycieli skupiona w chórze kameralnym i działająca od 1,5 roku. Dała wiele koncertów i czynnie uczestniczyła w festiwalu w Reczu i Pelplinie. Wykonuje utwory sakralne i świeckie a capella oraz ściśle współpracuje z zespołem "Flauto Dolce", prezentując utwory z akompaniamentem zespołu instrumentalnego.
 3. Zespół Muzyki Dawnej "Al Antico" z Drezdenka - kierownik artystyczny - Adam Deneka; jest to młoda grupa działająca od września 2012 roku, ale
  czynnie biorąca udział w koncertach środowiskowych, wykonująca swoje utwory instrumentalnie oraz we współpracy z zespołem "Canto Choralis".
 4. Zespół muzyki Dawnej "Aulos" z Białegostoku - kierownik artystyczny - Walenty Kowalczuk; jest to grupa wokalno – instrumentalna, składająca się z 4 studentek grających ze sobą od 7 lat. Obecnie jest to najlepsza grupa tej kategorii w Polsce, zdobywająca na festiwalach najwyższe laury. W programie grupy znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne a capella, a także muzyka starocerkiewna.
 5. Zespół Muzyki Dawnej "Tiboryus" ze Świeradowa Zdroju - kierownik artystyczny - Ryszard Dominik Dembiński; jest to wokalno - instrumentalna grupa dziecięca, działająca od 1.5 roku i koncertująca w Polsce, Czechach i Niemczech. Zespół uczestniczył już w festiwalu w 2012 roku oraz w festiwalu w Świeradowie Zdroju.
 6. Zespół Muzyki Dawnej "Rocal Fuza" ze Świeradowa Zdroju – kierownik artystyczny - Ryszard Dominik Dembiński; jest to duet braci - studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, koncertujący na wiolonczeli i gambie.
 7. Zespół Muzyki Dawnej z Jeleniej Góry - kierownik artystyczny - Sylwia Raban; są to dzieci w wieku 12 i 13 lat, działające od 2 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Grupa prezentuje utwory renesansowe, wykonywane na fletach podłużnych.
 8. Zespół Muzyki Dawnej "Flauto Dolce" z Drezdenka - kierownik artystyczny - Adam Deneka; jest to grupa działająca od 4 lat, mająca na koncie około 260 koncertów, które zagrała w Polsce i w Niemczech. Zespół występował w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, Hamburgu, na targach w Poznaniu, Frankfurcie nad Odrą, a także dał cykl koncertów w północno - zachodnich Niemczech w okolicy Emden, występując tam na szlaku cysterskim w
  Ihlow. Zespół od 3 lat współpracuje z fundacją Wspomagania Wsi w Warszawie, realizując cykle koncertów, które skierowane są do mieszkańców małych wsi i miasteczek. Zespół jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu Pomorskim i wojewódzkiego przeglądu woj. lubuskiego. Brał udział w festiwalach i warsztatach muzyki dawnej w Reczu, Trzcińsku Zdroju, Kaliszu Pomorskim, Pelplinie, często koncertując podczas imprez historycznych, organizowanych z okazji rocznic przez rożne miasta w Polsce.Orange Światłowód

System Rada

nasz kanał TV

Dzienniki ustaw

Monitor Polski


Obsługa techniczna
ALFA TV

BIP
eBOI
LCC
Rodzina 500 plus
e-mapa.net
geoportal
obywatel.gov.pl
informator
Fundusze Pomerania
Infolinia
Zielona Linia
praca.gov.pl
calapolskaczytadzieciom
Fundusze
BIP
POGADAJ
POGADAJ
Pomorski
eWrota Powiat Stargardzki
e - Wrota
Powiat Stargardzki
  Lipiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Kana RSS Pomoc RSS
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia